Aktualizace systému Windows 7: Windows Update nefunguje

Pokud vlastníte operační systém Windows 7 a byli jste nuceni jej z nějakých důvodů přeinstalovat, je možné, že se vám stalo to, co mně. Po čisté instalaci systému najednou nefunguje služba Windows Update jak by měla. Docela dlouho jsem pídil po příčině, až jsem nakonec opravdu zjistil, jak s tím naložit.
Co přesně se děje po instalaci? Když už máte systém nainstalovaný, včetně všech vašich ovladačů a chcete se pustit do aktualizace systému, postupujete klasicky přes Ovládací panely > Windows Update > Vyhledat a nainstalovat aktualizace. Najednou vám samotné vyhledávání trvá ale strašně dlouho nebo rovnou se jen tváří, že vyhledává, ale nakonec se z této stránky stejně pryč nedostanete a když ano, vyhodí vám to nějaký error.
Společnost Microsoft zjistila, že se jedná o chybu z jejich strany a proto vydala ruční jednorázovou aktualizaci, pomocí které vám již služba Windows Update bude fungovat správně. Stačí ji pouze stáhnout, spustit a nainstalovat. Následně už postupujete klasickým způsobem vyhledávání aktualizací.
Instalační balíček vám přikládám i zde na konci tohoto článku, aby jste nemuseli zdlouhavě listovat jejich stránkama.

Aktualizace systému Windows 7 pro systémy na platformě x86 (KB3102810): Stahujte zde (2.62 MB)
Aktualizace systému Windows 7 pro systémy na platformě x64 (KB3102810): Stahujte zde (3.17 MB)

Zdroj: web Microsoft

15 thoughts on “Aktualizace systému Windows 7: Windows Update nefunguje

 1. Díky moc, kolik hodin jsem zkoušel různé fixy a řešení a až tenhle zabral 🙂

 2. Díky za radu, ale pořád nic.

  Nevím čím to je, ale při spuštění této aktualizace mi to píše: Probíhá vyhledávání aktualizací pro tento počítač a ….nic. Proč to vyhledává aktualizace? Já přece chci nainstalovat tuto konkrétní KB3102810?
  Mám páavě často diskutovaný problém, že mi stále vyheldává aktualizace a nic nědělá. Respektive mohu nainstalovat aplikace postupně po jedné, ale všech 26 mi prostře nejde. Zkoušel jsem už lecos, ale stále nic.

  Díky za případné rady
  Michal

  1. Musíte mít práva administrátora, pokud je nemáte, nepůjde vám to. Po spuštění s právy začne vyhledávání a po chvíli vám to nabídne hlavní aktualizaci, díky níž se spustí zbytek procesu. Zkuste předtím ale ještě restartovat PC.

 3. Mám stejný problém, jako Michal. Na PC se mi podařilo problém odstranit, cca. před týdnem, ale na notebooku už mi to nejde, nenainstaluje se tato aktualizace, pouze to vyhledává aktualizace v tomto počítači a nic 🙁

   1. Tak uz to jde, restart PC, pote pro jistotu restart sluzby windows update a pak spusteni manualni instalace aktualizace

 4. Mě to taky pomohlo, tedy až po tom restartu PC. Dost jsem se s tím ale předtím natrápil, díky moc za skvělou radu.

 5. Ani po úspěšné instalaci KB3102810 update nefunguje. Stále vyhledává a nic nenajde. Co dál?

 6. Proc vzdycky clovek musi litat po netu nekolik hodin, nez narazi na cloveka, ktery opravdu vi, o cem mluvi ? 🙁 Diky moc, problem odstranen 😉

 7. Super funguje to co sem se toho nahledal. Díky moc a jen tak dál 🙂
  a Mrkvosoftu zdar .)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..