Vlastní pozadí při přihlašování do Windows 7

Ve Windows XP a také ve Windows Vista se pro změnu pozadí na přihlašovací (uvítací) obrazovce používaly různé programy, ve Windows 7 je to mnohem snazší a nebudete potřebovat žádný „prográmek“, dokonce ani zásah do registru Windows není nutný.

Nejdříve si obstarejte obrázek, který budete chtít na uvítací obrazovku umístit. Musí být ve formátu JPG a jeho velikost musí být menší, než 256 kB. Ideální bude, když bude mít přesně rozměry vaší obrazovky, ale vůbec nevadí, když budou rozměry jiné – obrázek se roztáhne.

Nyní v Průzkumníku Windows přejděte do složky c:\Windows\System32\oobe

V této složce patrně neuvidíte další složku info – takže ji vytvořte (pokud už tam je, přejděte do ní).

Ve složce info vytvořte složku backgrounds (případně do této složky přejděte, pokud už existuje).

Váš obrázek přejmenujte na backgroundDefault.jpg a umístěte právě do složky backgrounds. (Celá cesta ke složce je C:\Windows\System32\oobe\info\backgrounds)

Nezapomeňte, že se pohybujeme v chráněné části systému, takže administrátorská práva jsou nutná. Při vytváření složek a přesouvání obrázku budete vyzváni k potvrzení dialogem UAC.

Zapínáme vlastní pozadí
A nyní otevřete nabídku Start a zadejte gpedit.msc a spusťte. V otevřeném okně Editor místních zásad skupiny přejděte pomocí levé stromové struktury do Konfigurace počítače | Šablony pro správu | Systém | Přihlášení

V pravé části vyhledejte položku Vždy používat vlastní pozadí pro přihlašování. Poklepejte myší a v otevřeném dialogovém okně zvolte Povoleno. Potvrďte a zavřete Editor místních zásad skupiny.

Pozor: Pokud používáte edici Windows 7 Home Premium nebo Starter, nemůžete využít konzolu gpedit, ta není v těchto edicích přítomna. Nicméně můžete provést změnu přímo v Registru Windows. Stiskněte klávesu Win, napište regedit. Jakmile se objeví nalezený program Regedit, klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte Spustit jako správce. Přejděte pomocí levého stromu do větve HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background a zde upravte hodnotu OEMBackground na 1 (pokud taková hodnota neexistuje, vytvořte ji jako hodnotu DWORD).

Nyní vše vyzkoušejte, stačí počítač zamknout klávesami Win + L a už byste měli vidět nové pozadí.

Pokud v budoucnu budete chtít zobrazovat původní obrázek, pak v Editoru místních zásad skupiny zvolte Není nakonfigurováno.

Zdroj: http://www.mojewindows.cz

6 thoughts on “Vlastní pozadí při přihlašování do Windows 7

  1. Nechci ti brát tvoje iluze ale Windows 7 je dneska již zastaralej operační systém. Nemyslím si že tenhle návod někdo na win. 7 využije, Zkus se věnovat 8.1 nebo sem napiš něco o desítkách ;).

  2. To je snad jedno jestli to je zastaralý, myslím si že i v dnešní době se dost používá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..