Zrušení bootovacího loga Windows XP

Chcete, aby se při spouštění počítače nezobrazovalo logo Windows. Start počítače se tím urychlí, a navíc uvidíte případná „dosovská“ chybová hlášení.

Grafický režim během startu systému můžete vypnout úpravou systémového souboru BOOT.INI. Aby se soubor zobrazil, je třeba v Průzkumníkovi v nabídce „Nástroje – Možnosti složky“ vybrat záložku „Nastavení“ a v části „Typy souborů“ pod „Skryté soubory a složky“ zaškrtnout „Zobrazovat skryté soubory a složky„. Soubor, který se nachází v kořenovém adresáři pevného disku (nejčastěji „C:\“), pak otevřete v textovém editoru. V části „[operating systems]“ najdete u každého nainstalovaného operačního systému řádek, který končí záznamem „/fastdetect„. Přidejte na konec řádku u příslušného operačního systému hodnotu „/noguiboot„:

Případná zápis by tedy vypadal následovně (liší se od verze OS!)
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noguiboot

Tuto možnost můžete v souboru BOOT.INI nastavit pro každý operační systém zvlášť. Po uložení a zavření souboru se změny projeví při dalším spuštění systému. Pro úplnost, rychlejší spouštění systému závisí především na výkonu procesoru, množství paměti, rychlosti disku a grafické karty. V každém případě však po zrušení loga uvidíte během spouštění systému případná chybová hlášení, která se za ním jinak ukrývají. To může být záchrana například při konfliktu ovladačů.

2 thoughts on “Zrušení bootovacího loga Windows XP

  1. Rád bych se zeptal jak se ten soubor boot.ini jmenuje ve Windows 7. Nemohl jsem ho tam totiž vůbec najít. Díky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..